Zbudź się o śpiący i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus” (Ef 5,14).

Niech te słowa św. Pawła z Listu do Efezjan staną się dla nas zachętą do radosnego przeżywania swojej wiary opartej na wierze w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, „zwycięzcy śmierci, piekła i szatana”.

Oby kolejna Wielkanoc w naszym życiu stała się okazją do przypomnienia i podjęcia przez nas zobowiązań wynikających z wiary. Obyśmy odrodzeni w sakramencie pokuty, pragnęli powstać z naszych słabości i grzechów, by przemieniać na lepsze siebie i otaczający nas świat. Próbujmy zatem odpowiadać miłością na Jego miłość, iść za Nim, czyli naśladować Go w codziennym życiu. Próbujmy budować naszą codzienność na Jego Prawdzie
i karmić się Jego Ciałem w każdej niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

Uwierzmy, że „życie nie jest przygodą, którą można przeżyć według zmieniających się prądów mody, ale pełnym zapału wypełnianiem planu, jaki Bóg ma w stosunku do każdego z nas: planu miłości, która przemienia nasze ludzkie życie”. Obyśmy szczerze tego pragnęli, a wtedy „w Jezusie Chrystusie wszystko – nasza nędza, grzechy, historia, nadzieja – nabiera nowego wymiaru i znaczenia”, bo człowiek „wypełniając do końca wolę Bożą może nie tylko stać się wolny, ale zwyciężać zło”.

Życzą: ks. Proboszcz z ks. Stanisławem, ks. Sławomirem, ks. Kapelanem, ks. Grzegorzem i ks. Marcinem.
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien