24 Godziny dla Pana już 4/5 marca


24-godziny-dla-Pana-900x1273W tegorocznym Orędziu na Wielki Post papież Franciszek napisał m.in.: „W bulli ogłaszającej Jubileusz napisałem: „Niech Wielki Post w Roku Jubileuszowym będzie przeżywany jeszcze bardziej intensywnie, jako ważny moment, by celebrować miłosierdzie Boga i go doświadczać” („Misericordiae vultus”, 17).

Przez wezwanie do słuchania Słowa Bożego oraz inicjatywę „24 godziny dla Pana” pragnąłem podkreślić prymat modlitewnego słuchania Słowa Bożego, zwłaszcza prorockiego. Miłosierdzie Boże jest bowiem przesłaniem skierowanym do świata, ale każdy chrześcijanin jest powołany do tego, by sam go doświadczył.(…)”

Podczas Wielkiego Postu 2014 Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaproponowała inicjatywę 24 godziny dla Pana. Inicjatywa ta

polegała na zaproszeniu wiernych do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi

Świętej oraz z możliwości Adoracji eucharystycznej w wybranych kościołach, bez przerwy przez 24 godziny.

Nabożeństwo pokutne w Rzymie, które rozpoczynało 24 godziny dla Pana, celebrował Papież Franciszek, który następnie sam przystąpił do Spowiedzi Świętej, by potem udzielić rozgrzeszenia tym, którzy oczekiwali w kolejce do jego konfesjonału.

Inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta w całym Kościele i wielu Księży oraz Biskupów prosiło o jej powtórzenie. Ojciec Święty przychylił się do tych próśb i polecił, aby co roku z piątku na sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu była realizowana w całym Kościele inicjatywa 24 godziny dla Pana. W związku z tym Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji ogłosiła, iż w dniach 4-5 marca 2016 r. zostanie przeprowadzona inicjatywa 24 godziny dla Pana.WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien