29.05.2016 Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny

Hasło Marszu dla Życia i Rodziny w 2016 roku- „ja jestem”.

Są to słowa nienarodzonego dziecka- Antosia. Antoś ma 12 tygodni i odczuwa strach, bo ktoś chce mu zrobić krzywdę. Mówi, że on nie jest jeszcze człowiekiem i można go kwalifikować do aborcji. Antoś bardzo się tego boi i próbuje powiedzieć „ja jestem”. Jego serduszko bije już od 63 dni i jest naprawdę dużym chłopczykiem. Ma 6 cm długości i waży 20 g, to prawie tyle, co 4 winogronka. W momencie jego poczęcia została określona jego płeć, kolor oczu, włosów i skóry. Ma już ręce, nogi, palce, usta, nos, oczy, a nawet rzęsy. W jego małym ciele są już różne organy i mózg. Antek jest ruchliwy i lubi tańczyć- porusza rękami, stopami i bioderkami. Posiada swoje własne linie papilarne na paluszkach.

On naprawdę jest.

Aborcja w prawie polskim jest dopuszczalna w trzech przypadkach do 12 tygodnia ciąży. To właśnie tyle, ile ma obecnie Antoś…

Program marszu:

Radomsko 29 maja 2016 r.

Godz. 11.30 – Msza św. w kościele św. Lamberta

Godz. 12.30 – zbiórka uczestników

– przemarsz do Parku Świętojańskiego

– festyn rodzinny

1266

Marsz dla Życia i Rodziny to promocja życia i piękna rodziny. To wspólne świętowanie i radość ze wspólnoty wszystkich osób będących w rodzinie – małżonków, dzieci, dziadków oraz tych, którzy z racji własnego powołania, wyboru czy też z innych przyczyn tworzą ogólnoludzką rodzinę. Rodzinę tę stanowią osoby, które wybrały samotny styl życia, a więc m.in. osoby duchowne oraz osoby samotne, opuszczone.

Marsz to również manifestacja naszej aprobaty dla wspierania rozwoju rodziny, a przez to rozwoju społeczeństwa polskiego oraz aktem przeciwdziałania niskiej dzietności polskich rodzin.

Marsz dla Życia i Rodziny jest wyrazem naszego poparcia dla życia i godności człowieka od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Poprzez „marsz bieli” chcemy w sposób symboliczny powiedzieć „tak” życiu i „nie” aborcji, antykoncepcji, oraz wszelkim technikom wspomagania rozrodu czy manipulacjom genetycznym, budzącym wątpliwości moralne i etyczne. To manifestacja naszej solidarności z najbardziej bezbronnymi i cierpiącymi.

Marsz w Częstochowie, Radomsku, Zawierciu i Wieluniu jest naszą aprobatą dla tradycyjnego modelu rodziny opartej na miłości mężczyzny i kobiety, rodziny, w której życie ludzkie jest chronione i gdzie może ono bezpiecznie wzrastać i rozwijać się.

Niech słowa Jana Pawła II pochodzące z Evangelium Vitae: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…” staną się dla nas zachętą i przynagleniem do dawania świadectwa prawdzie.

Z pozdrowieniem
Fundacja dla Życia i Rodziny

1269_ba2d242f17b30e90e01964f6a00ce4b4

 WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien