05.02.2019
Zapraszamy na uroczystą mszę świętą z okazji 80. rocznicy urodzin ks. kanonika Stanisława Sikory, która zostanie odprawiona w sobotę /9 lutego/ o godz. 12.00 w kolegiacie św. Lamberta w Radomsku.

26.01.2019

„Kto Was przyjmuje, Mnie przyjmuje” – powiedział Jezus do Apostołów

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rodzinom naszej parafii, które przyjęły kapłana po kolędzie, za życzliwość i miłą atmosferę. Bóg zapłać za złożone ofiary z racji kolędy. Niech dobry Pan błogosławi Wam i waszym domostwom!


20.01.2019

W styczniowym numerze „Ogień Jezusa” artykuł o naszej zmarłej parafiance – Pani Bożenie Gryc. Zapraszamy na stronę internetową czasopisma i do kupna wydania papierowego, dostępnego w Kolegiacie św. Lamberta!

Piękno ukrytego życia

źródło: http://ogienjezusa.pl/piekno-ukrytego-zycia/


20.01.2019

„Hej, Panie Jezu”

(źród: http://www.radomsko.pl/koledowali-dla-jezusa,ne,mg,1,9,3801)

W naszym kościele odbył się koncert finałowy XVI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Hej, Panie Jezu”. 

Galeria

Wyniki:

W kategorii od 6 do 9 lat:
I miejsce – Natalia Walczyk, Sandra Grabowska
II miejsce – Wiktor Ciesielski, Milena Bąk
III miejsce – Julia Kuś
Wyróżnienie: Miłosz Więcek

W kategorii od 10 do 12 lat:
I miejsce – Ksawery Bednarek, Bartosz Bąk
II miejsce – Nadia Gołda
III miejsce – brak
wyróżnienia: Agata Zawierucha, Jagoda Rataj, Katarzyna Mariankowska, Oliwia Stobiecka

W kategorii od 13 do 17 lat:
I miejsce – Miłosz Nawrocki, Anna Olejniczak
II miejsce – Julia Walaszczyk
III miejsce – Alicja Soczyńska
Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Saj, Wiktoria Śliskowska, Aleksandra Kozłowska, Emilia Rokita, Barbara Moroń, Michał Makowski

W kategorii zespołów:
I miejsce – zespół OKAPO z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
II miejsce – Adrianna Moroń i Krzysztof Normand
III miejsce – brak
Wyróżnienia otrzymali: zespół Tęczowe nutki z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Marta Normand i Zuzanna Wrótniak, zespół Impresja z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

źródło: http://www.radomsko.pl/koledowali-dla-jezusa,ne,mg,1,9,3801


20.01.2019

Dziś odbyły się Jasełka zorganizowane przez członków wspólnoty BETEL – osób niepełnosprawnych z Radomska i okolic. Po przedstawieniu przybył św. Mikołaj z prezentami. Organizatorom i aktorom serdeczne Bóg zapłać za włożony w Jasełka trud. Niech dobry Pan błogosławi całej wspólnocie w nowym 2019 roku!

Galeria


16.01.2019
Serdecznie zapraszamy do przeczytania relacji Pani Małgorzaty Szewczyk-Raczek (członkini wspólnoty SNE działającej przy naszej parafii) z wyjazdu do Afryki w dniach 25.07 – 23.08. 2018. Tekst pochodzi ze strony internetowej: http://www.werbisci.pl/index.php/wiadomosci-polska/2066-kolejne-malzenstwo-na-misjach?fbclid=IwAR15T3bXP7gyyTlLJPoGPxHHfcbEpKJcgPBqUZQWvytGq7U_gomyBE9Lxsg 

 

Małżeństwo na misjach

Janusz Raczek podczas wizyty w jednej z wiosek w Rwandzie. (fot. Małgorzata Szewczyk-Raczek)
 

Misje – krótkie słowo. Dla wielu może bez znaczenia, dla mnie niezwykle ważne. Ono już od dzieciństwa było w moim sercu. Marzenie, ale raczej z tych „pomarzyć zawsze można” – zwłaszcza, że śniła mi się Afryka… 

Urodziłam się w Radomsku – małym mieście w woj. łódzkim. Żyłam zwyczajnym życiem, ale zawsze z ekscytacją oglądałam reportaże o misjach. Czytałam artykuły na ten temat i z wielkim zainteresowaniem słuchałam relacji misjonarzy, którzy czasem pojawiali się w naszych kościołach. Byłam przekonana, że mnie nigdy nie uda się wyjechać. Przecież jak? Mąż, troje dzieci i praca. Pan Bóg miał jednak swoje plany.

W maju 2017 roku na kursie „Jan”, organizowanym przez SNE, poznałam Kasię i Marka Chrulskich, którzy przygotowywali się do rocznego wyjazdu do Ameryki Południowej na wolontariat misyjny. Wprost nie mogłam w to uwierzyć! W moim sercu odżyło pragnienie z dzieciństwa. Kasia i Marek opowiadali o Werbistowskim Wolontariacie Misyjnym ,,Apollos” i zaprosili całą naszą rodzinę na spotkanie – zjazd młodych, który miał odbyć się za miesiąc w Nysie. 

Pojechałam zatem z mężem i młodszą córką, dziewięcioletnią Michasią. Bardzo nam się spodobało. Poznaliśmy wolontariuszy. Wspaniałych, pełnych pozytywnej energii i zapalonych do działania. Zobaczyliśmy też inne oblicze Kościoła – zaangażowanego i tętniącego życiem. Podziwialiśmy pracę księży werbistów oraz Sióstr Służebnic Ducha Świętego. Szczególną sympatią obdarzyliśmy oczywiście ojca Michała Śledzińskiego, który zawsze okazywał nam dużo życzliwości.

Zaczęliśmy jeździć regularnie na spotkania Apollosa. Po kilku spotkaniach stwierdziliśmy, że może i my moglibyśmy się do czegoś przydać. Mój mąż Janusz brał pod uwagę Ukrainę, ale ja ciągle marzyłam o Afryce. Po kilku miesiącach okazało się, że możliwa jest Rwanda, a konkretnie Kibeho. Jeszcze niedawno marzyłam, żeby mieć figurkę Maryi Matki Słowa, tymczasem teraz pojawiła się nadzieja na wyjazd do tego szczególnego miejsca! Ojciec Michał skontaktował nas z pallotynem ks. Zdzisławem Prusaczykiem, który mógł nas przyjąć. Jakimś cudem mój mąż się zgodził. Zgodziła się również nasza koleżanka Jola Stolarczyk, która przyjechała z nami na spotkanie. Chęć wyjazdu wyraziła też Ala Wójtowicz z Nysy. 

Niestety, jak się później okazało, z wyjazdem związane były ogromne koszty, problem z urlopem i kwestia powierzenia komuś opieki nad dziećmi. Dwoje jest samodzielnych – 19-letni Szymon i 17-letnia Pola, ale martwiłam się o Michalinę. W zasadzie, tak po ludzku, ten wyjazd nie miał prawa się udać, ale postanowiliśmy zdać się na wolę Bożą. Powiedziałam do męża, że jeśli jest nam dane tam być, to na pewno tak się stanie. Od tej pory wszystko zaczęło się ,,samo” układać. Ojciec Michał przekazał nam wsparcie finansowe w ramach działalności Werbistowskiego Wolontariatu, pomogli też ludzie z radomszczańskich wspólnot, a rodzina zaoferowała opiekę nad naszymi dziećmi. No to polecieliśmy!!! 

   

Na miejscu od razu powiedziano nam, żebyśmy się nie spodziewali, że przez miesiąc dokonamy jakichś wielkich dzieł. Przyjęliśmy tę prawdę z pokorą. Nasze zadania ograniczały się głównie do pomocy ks. Zdzisławowi. Nasza posługa była bardzo różnorodna – od obierania ziemniaków dla kilkuset dzieci, gdy przygotowywaliśmy Dzień Dziecka Afrykańskiego, porządkowania magazynów, budowę kuchni, doraźną pomoc fizjoterapeutyczną, aż po stworzenie, podobno pierwszej napisanej w Rwandzie, ikony Matki Słowa – to dzieło naszej Joli. Ta ikona wisi obecnie w Kaplicy Adoracji obok przepięknego ołtarza stworzonego przez naszego rodaka Mariusza Drapikowskiego. 

Ktoś powie, że miesiąc wolontariatu to krótko! Warto było w ogóle jechać? Może lepiej byłoby wysłać te pieniądze potrzebującym? Ja myślę, że było warto. Ten czas zbudował nas wewnętrznie. Uwrażliwił nas na potrzeby innych, dał inne spojrzenie na życie i problemy. Mogliśmy też, jako małżeństwo, dać świadectwo, że po ponad dwudziestu latach bycia razem, można nadal obdarzać się uczuciem i robić wspólnie wiele rzeczy. Z bliska zobaczyłam także ogromne poświęcenie ks. Zdzisława, który od 20 lat służy mieszkańcom Rwandy. Nam służył kierownictwem duchowym i jako przewodnik po Rwandzie. Widząc dzieło, jakiego dokonał, sama pragnę bardziej angażować się w pracę Kościoła. 

Serdecznie dziękuję wszystkim ojcom werbistom, którzy ofiarnie włączają się w dzieło ewangelizacji świata. Szczególne podziękowania kieruję na ręce o. Michała Śledzińskiego, dzięki któremu mogliśmy choć trochę w nim uczestniczyć. Ten miesiąc spędzony w Afryce będę zawsze wspominać jako czas wielkiej łaski i potwierdzenie tego, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Małgorzata Szewczyk-Raczek

źródło: http://www.werbisci.pl/index.php/wiadomosci-polska/2066-kolejne-malzenstwo-na-misjach?fbclid=IwAR15T3bXP7gyyTlLJPoGPxHHfcbEpKJcgPBqUZQWvytGq7U_gomyBE9Lxsg


13.01.2019

Dziś odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot działających przy naszej parafii. Było ono okazją do wymiany doświadczeń i podsumowania pracy poszczególnych grup w minionym roku. Wiele się udało, ale życie wciąż stawia przed nami nowe zadania, które trzeba realizować ciężką pracą. Wszystkich chcących zasilić szeregi konkretnych wspólnot serdecznie zapraszamy. Każdy znajdzie tu swoje miejsce!


06.01.2019

6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w naszej kolegiacie, po czym pochód udał się do Kościoła Królowej Polski, gdzie radomszczanie obejrzeli m. in. przedstawienie pt. „Anielskie zdziwienie” w wykonaniu teatru „Źródło”. Za wspólny śpiew, modlitwę wszystkim organizatorom i uczestnikom serdeczne Bóg zapłać!


04.01.2019

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.”

Dzieci z Kółka Misyjnego kolędowały wraz z s. Marią. Zebrane podczas wizyt w domach parafian pieniądze (1280 zł) zostaną przekazane na rzecz dzieciaków z Burundii i Rwandy.

Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!


01.01.2019

Niech nowonarodzone Dzieciątko Jezus błogosławi całej wspólnocie parafialnej na nowy 2019 rok!


 WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien