Dar dla niepełnosprawnych z „Betel”

Katolicki ruch dobroczynny „Betel” z siedzibą w Częstochowie organizuje w niedzielę, 8 lutego przy kościołach arch. częstochowskiej zbiórkę ofiar do puszek. Kwesta odbędzie się z racji przypadającego 11 lutego Światowego Dnia Chorego. 

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych w arch. częstochowskiej, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”. 

Betel zbiórka

„Betel”, to międzynarodowy katolicki ruch dobroczynny. Towarzyszenie człowiekowi ubogiemu i odkrywanie przy nim własnego ubóstwa uważa za podstawową normę i jedyną realną wartość, która prawdziwie może przetrwać i jaką można po sobie pozostawić. Ruch „Betel” w człowieku słabym i ubogim dopatruje się samego Jezusa Chrystusa. Poprzez szereg organizacji, wspólnot, grup zajmujemy się osobami niepełnosprawnymi ruchowo i z upośledzeniem umysłowym, chorymi, starszymi wiekiem, dziećmi i młodzieżą z terenów wiejskich i najuboższych, a także pomocą dla ludzi z krajów biednych. Prezesem Ruchu jest Andrzej Kalinowski.

 

za: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-4486
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien