Hej kolęda, kolęda

Kolęda

Rozpoczynamy wizytę duszpasterską w Naszej parafii. Szczegółowy program pod linkiem.

Wiadomości Duszpasterskie

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

03.01.2016 r.

  1. /03.01.2016/
  • godz.17.30 nabożeństwo adoracyjne N.S. z racji I niedzieli miesiąca.
  1. W środę /6.01/:
  • Uroczystość Objawienia Pańskiego – trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę  Po każdej Mszy świętej   poświęcenie kadzidła i kredy /kadzidło można nabyć u Pana Wacława/.Taca na „Krajowy Fundusz Misyjny.
  • IV Radomszczański Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.30 w kolegiacie św. Lamberta. Po Mszy św. wyjście Trzech Króli do kościoła NMP Królowej Polski ulicami : Plac 3 Maja, Krakowska i Piastowska. W kościele zostaną wystawione  jasełka w wykonaniu Teatru Źródło, ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomska i okolic.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. i stosowne modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 9.00.

4. W przyszłą niedzielę /10.01/:

  • taca na Seminarium Duchowne.
  • godz.17.00 spotkanie formacyjne dla członkiń Żywego Różańca w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej
  • godz.17.30 nabożeństwo różańcowe

5. Trwają duszpasterskie odwiedziny rodzin,dlatego pragniemy podziękować rodzinom,        które w minionym tygodniu przyjęły kapłana po kolędzie. Kapłan udaje się do katolickich   rodzin z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Przygotowujemy krzyż, świece, wodę       święconą, zeszyty od religii dzieci i młodzieży uczących się w szkole, indeksy do             bierzmowania. Postarajmy się, by cała rodzina była obecna. Wodę święconą można         wziąć w zakrystii oraz w przedsionku kościoła (program kolędy).

6. Młodzież z naszej parafii przygotowała okolicznościowe ozdoby na Orszak Trzech Króli. Można je nabyć po każdej Mszy św. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone będą na dofinansowanie wyjazdów zimowych dla młodzieży z naszej parafii.WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien