Kolędnicy Misyjni

W dniach 26-30 grudnia z Parafii św. Lamberta w Radomsku  wyruszyli Kolędnicy Misyjni. Pod opieką s. Petronii, prowadzącej przy parafii Ognisko Misyjne – Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci (PDMD) w tym roku w 4 grupach dzieci ruszyły w nasz mały radomszczański świat. Podjęliśmy się tego dzieła, by głosić Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela i przez trud apostołowania pomagać dzieciom na misjach.

            W tym roku zgodnie z intencją Papieża Franciszka pomagamy w  realizacji kilku projektów misyjnych (posiłki, budowa kościołów, klinik, szkół, sierocińce) dla dzieci po okrutnej wojnie domowej Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga.     

      W misyjne kolędowanie włączyły się dzieci nie tylko należące do Ogniska Misyjnego, ale także ministranci, schola dziecięca „Lamberciaki”,  Oaza Dzieci Bożych, schola młodzieżowa i dorośli Animatorzy Misyjni- rodzice tych dzieci.

 Dzieci przeżywały radość  kolędowania i pomagania, która łączyła się ze zmęczeniem.

      W połączeniu z ofiarą dawała nadzieję, że nasz trud nie pójdzie na marne. Pomożemy tym dzieciom, które tej pomocy potrzebują najbardziej. Niech Boże Dziecię wynagrodzi tym wszystkim, którzy otworzyli swoje domy i złożyli swój dar serca. Na misje dla dzieci Konga przekazaliśmy 1400zł. Było 30 osób, które kolędowały. Za rok zapraszamy innych, by było nas więcej. Animatorzy Misyjni.
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien