Slider

Informacje

Informacje ogólne

Mieszkańcy: 7800

Odpusty:
Kolegiata p.w. Św. Lamberta Biskupa i Męczennika
• NMP Szkaplerznej -16 lipca
• Św. Lamberta BM -17 września
Kaplica p.w. św. Rozalii w Radomsku, ul. Św. Rozalii 11
• I niedziela września
Kościół p.w. św. Ojca Pio (Nowy Cmentarz), ul. Prymasa Wyszyńskiego 96

Pracownicy
Kościelni:

s. Ludomira – wolontariusz
Organista:
p. Piotr Grabas

Ulice należące do parafii:
Aleje Jana Pawła II, Akacjowa, Architektów, Brzeźnicka (2 domy), Brzozowa, Bugaj, Cicha, Chłodna, Chopina, Daleka, Fabianiego, Fabryczna, Graniczna, Jachowicza, Berka Joselewicza, Kasztanowa, Kilińskiego, Kolejowa, Klonowa, Kołłątaja, Konarskiego, Kościuszki, Krakowska
(do Brzeźnickiej), Kraszewskiego, Krótka, Kopiec, Kwiatowa, Lipowa, Łąkowa, Łukasińskiego, Łączna, Mickiewicza, Miłaczki, Młodzowska (1 dom), Moniuszki, Narutowicza (do nr 77 i 122a), Niecała, Norwida, Nowa, Orzeszkowej, Parkowa, Pusta, Piastowska str. nieparzysta do nr 15, Przedborska (do nr 85 i 100), Piramowicza, Przyszkolna, Plac 3-go Maja, Piłsudskiego
(do Brzeźnickiej), PCK, Prymasa Wyszyńskiego, Raciborskiego, Rolna, Reymonta, Sierakowskiego, Słoneczna, Słowicza, Skoczyńskiego, Sokola, Sportowa, Stodolna, Staszica, Szkolna, Ściegiennego, Świętej Rozalii, Topolowa, Traugutta, Tysiąclecia do Piastowskiej, Wąska, Wiejska, Wilsona, Wiśniowa, Wschodnia, Warszyca, Zakątna, Zgoda, Żeromskiego, Żwirki, Żytnia.

Rekolekcje:
• Adwentowe – piątek, sobota i IV Niedziela
• Wielki Post:
• Szkoły średnie – poniedziałek-środa po I Niedzieli
• Zespół Szkolno-Gimnazjalny Nr 3, ul. Szkolna 4 – poniedziałek-środa po III Niedzieli
• Zespół Szkolno-Gimnazjalny Nr 5 , ul. Rolna 65
poniedziałek-środa po V Niedzieli
• Dla dorosłych – V Niedziela do środy

Proboszczowie od 1925 r.:
Marian Jankowski (1925-60), Brunon Magott (1960-68), Władysław Kasprzak (1968-69), Kazimierz Lubas (1969-84), Władysław Maciąg (1984-91), Marian Jezierski (1991-2011), Antoni Arkit (2011-)

Z parafii pochodzą księża:
Józef Janson (1934), Franciszek Kmieć (1935), Wawrzyniec Domagała (1935), Wacław Bogucki (1935), Czesław Muszkiet (1936), Aleksander Konopka (1937), Edward Stasiewicz{1937), Alfons Mrozowski (1949), Eugeniusz Stefaniak (1951), Jerzy Krzemiński (1962), Wacław Szubert (1965), Wojciech Gonera (1975), Krzysztof Barański (1978), Stanisław Łyp (1982), Andrzej Zbroja OFM Conv. (1988), Marek Cisowski (1990), Tomasz Cisowski (1990), Piotr Musiał (1990), Krzysztof Gajewski SDS (1995), Włodzimierz Starostecki OFM Conv. (1996), Jacek Drozdek (2002), Dariusz Józef Szczepańczyk (2005), Andrzej Dembowski (2011)






WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien