Pielgrzymka BAŁKANY – wrzesień 2019

          

MARIJA BISTRICA – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – BUDVA – KOTOR – CETINJE – SZKODER – KRUJE – DURRES – TIRANA – OHRYDA – SKOPJE – MONASTYR ZICA – BELGRAD

 

Spotkanie organizacyjne!!!

Spotkanie dla pielgrzymów z przedstawicielami Biura ORLANDO odbędzie się 21 sierpnia 2019 r. o godz. 16.30 w sali przy parafii św. Lamberta.
Zapraszam! ks. Antoni

 

Termin: 03.09 – 13.09.2019
CENA: 2650 zł / os + (140 Euro/osoby – płatne u pilota w autokarze)

 


Dzień 1: Wyjazd z Polski, MARIJA BISTRICA

O wczesnej godzinie porannej spotkamy się na Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę w Parafii w Radomsku. Po niej podstawienie autokaru, pakowanie bagaży. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po południu przyjazd do MarijaBistrica, gdzie co roku na modlitwę przybywa ponad 800.000 pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w MarijaBistrica, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 2: MEDJUGORJE

Po Mszy Św. i śniadaniu w MarijaBistrica, przejazd do Bośni i Hercegowiny – nawiedzenie sanktuarium w Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 


Dzień 3: MEDJUGORJE

Śniadanie, wejście na Górę Objawień, udział w Drodze Krzyżowej. Msza w języku polskim o godz. 13.00. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.


Dzień 4: DUBROWNIK

Po śniadaniu wyjedziemy do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, studnię Onufrio, Bramę Pile. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Msza św. Przejazd do Montenegro (Czarnogóra), obiadokolacja, nocleg na Riwierze Adriatyckiej.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 


Dzień 5: BUDVA, KOTOR, CETINJE

Rano śniadanie. Zwiedzanie Budvy, zwanej „Małym Dubrownikiem”, pełnej życia stolicy turystycznej czarnogórskiej riwiery gdzie starożytność miesza się ze średniowieczem, morze z potężnymi górami dostojna przeszłość z gwarem modnych plaż, a wszystko otulone soczystą śródziemnomorską zielenią i kwiatami. Msza św. w Budvie. Przejazd do Boki Kotorskiej, jedynego fiordu w południowej Europie. Spacer malowniczymi uliczkami Kotoru, średniowiecznego miasta kupców i żeglarzy, wpisanemu przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Zwiedzanie Cetinje, dawnej stolicy Królestwa Montenegro, prawdziwej perełki błyszczącej świetnością znajdujących się tam ortodoksyjnych monastyrów (w jednym z nich czczona jest relikwia ręki św. Jana Chrzciciela, będąca niegdyś własnością zakonu rycerskiego joannitów) oraz dawnych siedzib zagranicznych poselstw za czasów monarchii. Powrót na wybrzeże. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na Riwierze Adriatyckiej.


Dzień 6: SZKODER, KRUJE, DURRES

Rano śniadanie, następnie przejazd do Albanii. Zwiedzanie niezwykłego miasta Szkoder, które w trakcie pielgrzymowania po albańskiej ziemi odwiedził św. Jan Paweł II, następnie wizyta w Kruje, miasteczku słynącym z orientalnego targu. Przejazd na nocleg w ok. Durres, dawnego, starożytnego portu Durrachium gdzie zaczynała się słynna droga OdosEgnatia prowadząca w kierunku Bizancjum. Msza Św.w Durres. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 7: TIRANA

Po śniadaniu spacer po Tiranie, stolicy tego pełnego kontrastów, biedy i luksusu, tajemniczego wciąż dla wielu kraju, w programie: Plac Skanderbega – narodowego bohatera Albanii, meczet Ethem Beja, Pałac Prezydencki, Piramida – mauzoleum komunistycznego dyktatora E. Hodży. Msza Św. w katedrze w Tiranie.  Następnie przejazd malowniczą trasą do Macedonii. Nocleg, obiadokolacja w ok. Ohrydy.


Dzień 8: OHRYDA

Po śniadaniu zwiedzanie Ohrydy oraz bizantyjskich monastyrów malowniczo usytuowanych wokół Jeziora Ohrydzkiego. Msza Św. Rejs stateczkiem po błękitnych wodach jeziora z możliwością podziwiania zarówno bogactwa piękna natury jak i niezwykłych przykładów dziedzictwa kultury i pobożności tutejszej ludności. Płyniemy do klasztoru Sveti Naum – zwiedzanie cerkwi Archaniołów z grobem św. Nauma. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 9: SKOPJE

Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy Macedonii – Skopje. Wizyta w sanktuarium Św. Matki Teresy z Kalkuty, Msza Św.Następnie przejazd do Serbii do hotelu w ok. Paracina.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 10: MONASTYR ZICA, BELGRAD

Rano śniadanie, następnie udamy się na zwiedzanie Monastyru Zica z XIII wieku , pierwszej siedziby zwierzchników cerkwi prawosławnej po uzyskaniu niezależności (autokefalii) przez Serbię. Dalej przejazd dostolicy Serbii – Belgradu. Msza Św. Wizyta w soborze św. Sawy, patrona Serbii. Nocleg w hotelu na terenie Vojvidiny. Obiadokolacja, nocleg.


Dzień 11: Powrót do Polski

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Węgry. Powrót do Polski w późnych godzinach nocnych. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.


CENA ZAWIERA:

  • Przejazd komfortowym autokarem (Klimatyzacja, Rozkładane Fotele, Barek – Płatny we własnym zakresie, Wc, Dvd);
  • 10 noclegów w hotelach 3* (Pokoje 2- Osobowe Z Łazienkami);
  • Wyżywienie 2 razy dziennie (10 Śniadań, 10 Obiadokolacji);
  • Ubezpieczenie signal iduna: NNW (7 000 PLN) + KL (10 000 EUR); Choroby Przewlekłe;
  • Opiekę doświadczonego pilota; Podatek vat., Program zwiedzania
  • Opieka duchowa kapłana, Rezerwację codziennej mszy św.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, rejsów, wjazdów do miast, taks klimatycznych, kosztów związanych z realizacją programu, słuchawek, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – łącznie ok. 140 eur/osobę  – płatne u pilota w autokarze – przy mniejszej grupie, ok. 35 osób, kwita ta wzrasta proporcjonalnie); napojów do obiadokolacji, dopłaty do pokoju 1-osobowego (ok. 150 eur); świadczeń niewymienionych w ofercie; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej


ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH ZABYTKÓW.

PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO PASZPORTU lub DOWODU OSOBISTEGO  !!!

   

                           Wpłaty w kancelarii parafialnej lub na konto

                                                         Antoni Arkit

                            Numer konta: 15 1050 1937 1000 0090 9383 2955

 

Raty:

Prosimy o uregulowanie wszystkich zaległości

 


Proszę zgłosić się do biura parafialnego, aby odebrać formularz lub wydrukować – „Biuro Podróży Orlando …” i podpisane przekazać do biura parafialnego w Radomsku lub przesłać listem na adres Parafii:

Parafia św. Lamberta, ul. Narutowicza 2, 97-500 Radomsko 

BARDZO WAŻNE!!!!!!! 

BIURO PODRÓŻY ORLANDO TRAVEL SP


 
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien