Pielgrzymka Gruzja 2019

 
GRUZJA KLASYCZNA – 8 dni – samolot
 Termin: 27.06 – 04.07.2019 r.    Cena: 3.620 zł/os. + 120 USD

1. Dzień (27.06): Przelot: Warszawa – Tbilisi

Wylot z Warszawy o godzinie 22:25. Przelot do Tbilisi.


2. Dzień (28.06): Tbilisi – City Tour  

Lądowanie na lotnisku w Tbilisi o godz. 04:05 nad ranem. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Następnie zwiedzanie stolicy Gruzji – TBILISI CITY TOUR: świątynia Metechi z XIII w. leżąca na skale nad rzeką Mtkvari. Wejście na starożytną twierdzę Narikala (IV w.) wznoszącą się nad Tbilisi z pięknym widokiem na miasto. Zwiedzanie Synagogi; Wizyta w katedrze Sioni   (VI-VII ww.). Przechowuje się w niej najcenniejszy gruziński skarb – krzyż patronki państwa, świętej Nino, dzięki której Gruzja stała się krajem chrześcijańskim. Na trasie spaceru po Starym Mieście zwiedzimy najstarszy kościół w Tbilisi Anczyschati (VI w.). Przejazd Aleją Rustawelego. Obiadokolacja. Nocleg w  Tbilisi.


3. Dzień (29.06): Tbilisi – Mccheta (Dżwari, Sweti Cchoweli) – Uplistsikhe- Akhaltsikhe

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do MCCHETY: pierwszej stolicy  i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na  listę UNESCO. Odwiedzimy  katedrę Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji – wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr DŻWARI.  Następnie przejazd do GORI – miejsca, gdzie urodził się Józef Stalin. Przejazd do UPLISTSIKHE – pozostałości starożytnego miasta z VII w. p.n.e., wykutego w skalnych grotach. Leży ono w pobliżu miasta Gori. Do XII wieku Uplistsikhe było centrum azjatyckiego handlu, gdzie zatrzymywały się karawany podążające Jedwabnym Szlakiem. Przejazd do Akhaltsikhe. Obiadokolacja oraz nocleg.


4. Dzień (30.06): Akhaltsikhe – Wardzia – Forteca Rabati – Kutaisi

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do miasta skalnego WARDZIA, unikalnego miasta wykutego w skale w XII wieku. Rozciąga się ono na długości pół kilometra wzdłuż rzeki Mtkwari. W kompleksie zachowały się pomieszczenia mieszkalne, kapliczki, piwnice na wino oraz liczne tunele. Zwiedzanie jaskini, gdzie mieści się niewielki monastyr zajmowany przez 6 mnichów.  Powrót do AKHALTSIKHE, gdzie zobaczymy imponującą fortecę Rabati (museum etnograficzne w fortecy nieczynne w poniedziałki). Przejazd do Kutaisi. Obiadokolacja oraz nocleg.


5. Dzień (01.07): Kutaisi – Batumi (City Tour) – Kutaisi

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie BATUMI – spacer nadmorską promenadą. Najważniejszymi zabytkami są turecki meczet, kościół katolicki, kamienice itd. Atmosferę miasta podkreślają liczne kawiarnie, oferujące turecką kawę i baklawę. Czas wolny. Przejazd do Kutaisi. Kolacja oraz nocleg.


6. Dzień (02.07): Kutaisi – Bagrati –  Klasztor Gelati – Gudauri

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie katedry BAGRATI (pod ochroną UNESCO) z XI wieku. Przejazd do klasztoru GELATI (pod ochroną UNESCO) z akademią, założoną przez jednego z najwybitniejszych królów Gruzji, Dawida Budowniczego (1089–1125). Podziwianie unikalnych fresków przedstawiających świętych i gruzińskich władców. Tuż za głównym wejściem do katedry znajduje się grób króla Dawida Budowniczego. Przejazd do Gudauri. Obiadokolacja oraz nocleg.


7. Dzień (03.07): Gudauri – Gergeti – Ananuri – Tbilisi

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Kazbegi. Wycieczka samochodami terenowymi przez piękne doliny i lasy do XIV-wiecznego kościoła GERGETI p.w. Świętej Trójcy, leżącego ponad wioską Stephantsminda, na wysokości 2170 m n.p.m. Przy sprzyjającej pogodzie, można ujrzeć Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Przejazd do Tbilisi. Po drodze zwiedzimy twierdzę ANANURI. (XVII w.). Uroczysta obiadokolacja pożegnalna wraz z pokazem folklorystycznym, nocleg.


8. Dzień (04.07): Wykwaterowanie – Przelot: Tbilisi – Warszawa

Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot o godzinie 04:55. Przelot  na  trasie:  Tbilisi –  Warszawa.  Przylot  do  Warszawy o godz. 06:40.


ŚWIADCZENIA:

 • transfer autokarem z/na lotnisko w Warszawie.    
 • Przelot samolotem: Warszawa (Lotnisko Chopina) – Tbilisi – Warszawa (Lotnisko Chopina)
 • Transfer z lotniska/ na lotnisko w Gruzji
 • Autokar gruziński podczas trwania pielgrzymki
 • Opieka pilota
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2-3osobowe z łazienkami (2 noclegi
  w Tbilisi, 1 nocleg w Gudauri, 1 nocleg w Akhaltsikhe, 2 noclegi w Kutaisi).
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 uroczysta kolacja wraz z pokazem folklorystycznym
 • Ubezpieczenie: KL (20.000 Euro), NW (15.000 zł), bagaż podróżny (1.000 zł), CP – choroby przewlekłe
 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UWAGA:

Obligatoryjnie należy posiadać kwotę 120 USD na osobę. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, przejazd samochodami terenowymi do Kościoła p.w. Świętej Trójcy w Gergeti, zestaw słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu.

Cena pielgrzymki nie zawiera również wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, napojów do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dopłata do pokoju 1-osobowego 180 USD.

 

W każdym dnu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta.

 

Informacje i zapisy:

I rata – 700,00zł do 31 stycznia 2019 roku

Parafia św. Lamberta w Radomsku – kancelaria 505606948   

Proboszcz Antoni Arkit – tel. 600 85 82 36

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien