Pielgrzymka Ziemia Święta, Jordania – kwiecień 2020

 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Termin: 18.04 – 25.04.2020 r.  

Cena: 3.860 zł + 180 USD  


1.Dzień: WROCŁAW – TEL AWIW – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu. Odprawa biletowo-paszportowa na dwie godziny przed wylotem, bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do Kany Galilejskiej, wizyta w Kościele Franciszkanów miejsca pierwszego cudu Chrystusa. Kolejno wizyta w Nazarecie, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, przejście do Kościoła św. Józefa. Następnie przejazd do hotelu w Tyberiadzie. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.


2.Dzień: TABGHA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GALILEJSKIE

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego: przejazd do Tabghy, miejsca cudu rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, kolejno na Górę Błogosławieństw, rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu w Tyberiadzie na kolację oraz nocleg.


3.Dzień: TYBERIADA – MADABA – GÓRA NEBO – AMMAN

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd na granicę izraelsko-jordańską do Madaby, miasteczka leżącego 30 km na południe od Ammanu, jest znane głównie z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich. W pobliżu ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego na wysokość około 800 metrów wznosi się Góra Nebo. Sławę Górze Nebo przyniosły wydarzenia opisane w Starym Testamencie. To tu zmarł i został pochowany Mojżesz. Przejazd do hotelu w Ammanie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


4.Dzień: AMMAN – PETRA                                                                                                                                 

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Petry. Całodniowe zwiedzanie wykutej w różowej skale starożytnej stolicy ludu Nabatejczyków – Petry. Do Petry wiedzie niewiarygodnie wąski i kręty wąwóz o długości 1,2 km i miejscami 200-metrowych ścianach, zwany Siq. Na jego końcu wyłania się najbardziej efektowna ze wszystkich budowli – Chazna (Skarbiec). Powrót do hotelu na kolację oraz nocleg.


5.Dzień: JERYCHO – BETLEJEM

Śniadanie w hotelu. Przejazd na Pustynię Judzką (panorama pustyni) i Jerycho z widokiem na Górę Kuszenia. Kolejno przejazd nad rzekę Jordan do miejsca Chrztu Pana Jezusa. Następnie przejazd do Betlejem, zwiedzanie: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Kolacja oraz nocleg w Betlejem.


6.Dzień: GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA 

Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, zwiedzanie Kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz), Kaplica Wniebowstąpienia. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, przejście obok Cmentarza Żydowskiego. Kolejno punktem zwiedzania jest Bazylika Agonii (zwana także Kościołem Wszystkich Narodów), przy której znajduje się Ogród Oliwny – Getsemani. Przejście do Kościoła Grobu Najświętszej Marii Panny, położonego w dolinie Cedronu, pomiędzy Wzgórzem Świątynnym a Górą Oliwną. W kościele tym znajduje się grób Marii z Nazaretu, matki Jezusa. Następnie przejście Drogą Krzyżową „Via Dolorosa” do Bożego Grobu w Bazylice Grobu Świętego. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.  


7.Dzień: BETLEJEM – JEROZOLIMA – GÓRA SYJON – TEL AWIW

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Jerozolimy na Górę Syjon, gdzie znajduje się Kościół św. Piotra „In Gallicantu”. Następnie udamy się do Wieczernika oraz Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przejście pod Ścianę Płaczu. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo-paszportowa. Bezpośredni przelot do Wrocławia.


8.Dzień: TEL AWIW – WROCŁAW

Przylot do Wrocławia po północy. Zakończenie pielgrzymki.


Cena pielgrzymki zawiera:

  • Bilet lotniczy: Wrocław – Tel Awiw – Wrocław, opłaty lotniskowe
  • transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania
  • transfer autokarem z/na lotnisko we Wrocławiu
  • zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych w hotelach 3 gwiazdkowych – zgodnie z programem pielgrzymki (zakwaterowanie: 2 noclegi w Tyberiadzie,  2 noclegi w Ammanie, 2 noclegi w Betlejem)
  • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (kolacja – bufet x 6 dni, śniadanie – bufet x 6 dni)
  • udział w programie imprezy, ubezpieczenie: KL 30.000 EURO, NNW 15.000 PLN, Bagażu 1.000 PLN, CP – chorób przewlekłych

Cena pielgrzymki nie zawiera:

Dodatkowo należy posiadać kwotę 180 USD. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, zwyczajowe napiwki dla kierowców, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim, opłaty wjazdowe oraz wizę do Jordanii, system słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu.


Cena nie zawiera również:

Wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programie


Uwaga:

Program jest ramowy i może ulec zmianie. W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta.

Dopłata do pokoju 1 osobowego – 220 USD.

 

Informacja dotycząca dokumentu podróży:

Dokumentem podróży do Izraela i Jordanii jest ważny paszport minimum 6 miesięcy od daty powrotu, czyli od zakończenia pielgrzymki.

 

 Ważne!!!!!  Do 20 października 2019 – wpłata zaliczki w wysokości 500 zł.

 

Informacje i zapisy:  Parafia Św. Lamberta w Radomsku  
ks. Proboszcz Antoni Arkit – 600858236 lub 505606948

    

Wpłaty w kancelarii parafialnej lub na konto

                                    Antoni Arkit

 Numer konta: 15 1050 1937 1000 0090 9383 2955


 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien