Pielgrzymka Ziemia Święta, Jordania – kwiecień/maj 2022

Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii

Termin: 24.04. – 02.05. 2022 r.  

Cena: 3.860 zł + 180 USD /dla tych którzy wyrazili zgodę na przełożenie terminu, dla nowych uczestników cena uległa zmianie i wynosi: 4010 zł + 180 USD


1.Dzień: KRAKÓW – TEL AWIW – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Odprawa biletowo–paszportowa na dwie godziny przed wylotem, bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do Kany Galilejskiej, wizyta w Kościele Franciszkanów miejsca pierwszego cudu Chrystusa. Kolejno wizyta w Nazarecie, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, przejście do Kościoła św. Józefa. Następnie przejazd do hotelu w Tyberiadzie. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.


2.Dzień: TABGHA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GALILEJSKIE

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego: przejazd do Tabghy, miejsca cudu rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, kolejno na Górę Błogosławieństw, rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Powrót do hotelu w Tyberiadzie na kolację oraz nocleg.


3.Dzień: TYBERIADA – MADABA – GÓRA NEBO – AMMAN

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd na granicę izraelsko-jordańską do Madaby, miasteczka leżącego 30 km na południe od Ammanu, jest znane głównie z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskich. W pobliżu ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego na wysokość około 800 metrów wznosi się Góra Nebo. Sławę Górze Nebo przyniosły wydarzenia opisane w Starym Testamencie. To tu zmarł i został pochowany Mojżesz. Przejazd do hotelu w Ammanie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


4.Dzień:AMMAN–PETRA                                                                                                                                 

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Petry. Całodniowe zwiedzanie wykutej w różowej skale starożytnej stolicy ludu Nabatejczyków – Petry. Do Petry wiedzie niewiarygodnie wąski i kręty wąwóz o długości 1,2 km i miejscami 200-metrowych ścianach, zwany Siq. Na jego końcu wyłania się najbardziej efektowna ze wszystkich budowli – Chazna (Skarbiec). Powrót do hotelu na kolację oraz nocleg.


5.Dzień: JERYCHO – BETLEJEM

Śniadanie w hotelu. Przejazd na Pustynię Judzką (panorama pustyni) i Jerycho z widokiem na Górę Kuszenia. Kolejno przejazd nad rzekę Jordan do miejsca Chrztu Pana Jezusa. Następnie przejazd do Betlejem, zwiedzanie: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Kolacja oraz nocleg w Betlejem.


6.Dzień: GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA 

Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, zwiedzanie Kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz),Kaplica Wniebowstąpienia. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, przejście obok Cmentarza Żydowskiego. Kolejno punktem zwiedzania jest Bazylika Agonii (zwana także Kościołem Wszystkich Narodów) przy której znajduje się Ogród Oliwny – Getsemani. Przejście do Kościoła Grobu Najświętszej Marii Panny, położonego w dolinie Cedronu, pomiędzy Wzgórzem Świątynnym a Górą Oliwną. W kościele tym znajduje się grób Marii z Nazaretu, matki Jezusa. Następnie przejście Drogą Krzyżową „Via Dolorosa” do Bożego Grobu w Bazylice Grobu Świętego. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg. 


7.Dzień: BETLEJEM – JEROZOLIMA – GÓRA SYJON – TEL AWIW

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Jerozolimy na Górę Syjon, gdzie znajduje się Kościół św. Piotra „In Gallicantu”. Następnie udamy się do Wieczernika oraz Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przejście pod Ścianę Płaczu. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa. Bezpośredni przelot do Krakowa.


8.Dzień: TEL AWIW – KRAKÓW

Przylot do Krakowa po północy. Zakończenie pielgrzymki.


Cena pielgrzymki zawiera:

  • Bilet lotniczy: Kraków – Tel Awiw – Kraków, opłaty lotniskowe,
  • transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania,
  • transfer autokarem z/na lotnisko w Krakowie
  • zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych w hotelach 3 gwiazdkowych – zgodnie z programem pielgrzymki (zakwaterowanie: 2 noclegi w Tyberiadzie,  2 noclegi w Ammanie, 2 noclegi w Betlejem),
  • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (kolacja-bufet x 6 dni, śniadanie-bufet x 6 dni),
  • udział w programie imprezy, ubezpieczenie: KL 60.000 EURO, NNW 15.000 PLN, Bagażu 1.000 PLN, CP – chorób przewlekłych, obowiązkowe opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) oraz opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP)

Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy

Wpłaty na konto: 

Antoni Arkit   Narutowicza 2

97-500 Radomsko

15 1050 1937 1000 0090 9383 2955

kontakt : ks. Antoni 600858236


Cena pielgrzymki nie zawiera:

Dodatkowo należy posiadać kwotę 180 USD. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, zwyczajowe napiwki dla kierowców, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim, opłaty wjazdowe oraz wiza do Jordanii, system słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu.


Cena nie zawiera również:

Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie. Cena pielgrzymki nie zawiera również ewentualnych kosztów testów na obecność COVID-19


Uwaga:

Program jest ramowy i może ulec zmianie. W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta.

Dopłata do pokoju 1 osobowego – 220 USD.


Informacja dotycząca dokumentu podróży:

Dokumentem podróży do Izraela i Jordanii jest ważny paszport minimum 6 miesięcy od daty powrotu, czyli od zakończenia pielgrzymki.


 


 
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien