Pogrzeb o. Marka Hałambca OFMConv.

o. Marek

 

10 stycznia w szpitalu powiatowym w Radomsku 
odszedł do Pana po długiej chorobie nasz ukochany o. Marek Hałambiec OFMConv,
od jedenastu lat posługujący w klasztorze OO. Franciszkanów w naszym mieście.

Pogrzeb o. Marka odbędzie się w czwartek 15 stycznia.

O godz. 10.15 wspólnoty modlitewne poprowadzą modlitwę różańcową w intencji śp. o. Marka. O godz. 11.00 rozpocznie się msza święta pogrzebowa, której przewodniczył będzie Ks. Abp Stanisław Nowak. Po mszy świętej ciało śp. o. Marka zostanie złożone do grobowca franciszkańskiego na Starym Cmentarzu w Radomsku.

Marek Hałambiec (ur. 14 grudnia 1931 roku) pochodził z Kopyczyniec (województwo tarnopolskie).   Na chrzcie świętym otrzymał imię Jan (Marek to imię zakonne). Do franciszkanów wstąpił dnia 28 sierpnia 1950 roku. Nowicjat oraz studia filozoficzno – teologiczne odbył w Krakowie. 
Śluby wieczyste złożył 10 października 1954 roku a święcenia kapłańskie przyjął w Krakowie 21 grudnia 1957 roku z rąk ks. bpa Stanisława Rosponda. 
Śp. o. Marek pełnił w naszej prowincji zakonnej wiele ważnych funkcji. Był gwardianem w Krakowie (Klasztor św. Franciszka), Dąbrowie Górniczej, Rychwałdzie, Krakowie (Klasztor św. Antoniego). Przez 13 lat piastował urząd wikariusza prowincji. Od 2004 roku przebywał w Radomsku.
W radomszczańskiej wspólnocie klasztornej o. Marek zajmował się katalogowaniem archiwaliów klasztoru. Jako osoba obdarzona niezwykłą wrażliwością serca i wspaniałym poczuciem humoru był bardzo lubiany i ceniony przez wiernych modlących się w naszym sanktuarium. Ponieważ stan zdrowia nie pozwalał mu na szerszą działalność duszpasterską, pełnił z zaangażowaniem posługę kapłańską sprawując Eucharystię, służąc w konfesjonale i polecając nas wszystkich Bożemu Miłosierdziu w cichej modlitwie podczas długich chwil spędzanych w kaplicy klasztornej.
Od kilku miesięcy był już obłożnie chory, a od 31 grudnia przebywał w szpitalu.WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien