z życia Sióstr

 


16.05.2019

Wyjazd po relikwię bł. Hanny Chrzanowskiej

 
W czwartek 16 maja radomszczańska grupa wiernych wraz z kapłanami wzięła udział we mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Krakowie, podczas której na ręce ks. Kapelana Szpitala Powiatowego w Radomsku – Stanisława Goski przekazano relikwię bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki. Relikwia znajdzie swoje miejsce właśnie w radomszczańskim szpitalu. Do Krakowa udała się m. in. s. Ludomira, która miała przyjemność uczestniczenia w kursie pielęgniarskim organizowanym przez bł. Hannę.
 
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z postacią błogosławionej Hanny na stronie internetowej:
 

17.04.2019

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy członkowie SNE przygotowali grób Pański i ciemnicę. W pracach tych pomagała im s. Ludomira, która również wykonała dekorację przed ołtarzem.


17.04.2019

125 lat dla Serca Jezusowego

125 lat temu 15 kwietnia 1894 r. ks. J. S. Pelczar, gorący czciciel Serca Pana Jezusa, przyjął pierwsze kandydatki do nowo powstającego zgromadzenia zakonnego – Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Jedną z nich była s. Ludwika Szczęsna (dziś błogosławiona Kościoła katolickiego), przyjmująca habit z imieniem Klara i mianowana na trzy lata przełożoną zgromadzenia, które wyrosło z troski o robotnice, służące i chorych. Z racji rocznicy w kolegiacie św. Lamberta 14 kwietnia o godz 11. 30 została odprawiona msza św. w intencji sióstr Sercanek (nazwa potoczna zgromadzenia), które usługują w naszej parafii – s. Ludomiry (przełożona), s. Marii i s. Gertrudy. Na uroczystość przybyły inne siostry – spoza Radomska. Wśród nich były: z Krakowa Olga Ewa Podsadnia – przełożona generalna i s. sekretarka generalna Serafia Pajerska; oraz s. Marianna Łacina – prowincjalna z siostrami z Częstochowy.

Za wszelkie dobro wyświadczane przez Siostry w naszej wspólnocie parafialnej serdeczne Bóg zapłać! Niech dobry Pan obdarza Was licznymi łaskami!


09.04.2019

125 lat Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego

Serdecznie zapraszamy wszystkich w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) o godz. 11. 30. na mszę świętą w kościele św. Lamberta w intencji naszych sióstr „Sercanek” z racji 125 rocznicy istnienia ich Zgromadzenia.


07.03.2019

Pani Renata Kociołek i siostra Ludomira przygotowały dekorację wielkopostną


7.01.2019

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.”

Dzieci z naszej parafii kolędowały wraz z s. Marią. Zebrane podczas wizyt w domach parafian pieniądze zostaną przekazane na rzecz dzieciaków z Burundii i Rwandy.

Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!


22.12.2018

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Pani Renata Kociołek, s. Ludomira, przy pomocy licznych osób, przygotowały szopkę i świąteczny wystrój prezbiterium


07.12.2018

Roraty 2018 dla dzieci z siostrą Marią


05.12.2018

Z okazji Adwentu 2018 siostra Ludomira wraz z Panią Renatą Kociołek wykonały nową dekorację 


12.11.2018

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Parafii św. Lamberta

Z tej okazji w kościele farnym odprawiona została uroczysta msza św., której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym s. Ludomiry, nasza kolegiata przybrała godną tej uroczystości szatę.WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien