Ogłoszenia

 1. Dzisiaj/12.08/
 • 17.00 spotkanie formacyjne dla członkiń Żywego Różańca w kościele
 • 17.30 nabożeństwo różańcowe

 

 1. W poniedziałek /13.08/ o godz. 7.00 msza św. w intencji powołań kapłańskich w ramach akcji duszpasterskiej archidiecezji częstochowskiej ” Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”, następnie wyznaczeni kapłani pielgrzymują z krzyżem po całym dekanacie św. Lamberta z parafii do parafii w duchu modlitewnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W środę /15.08/ przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.30 z udziałem Rzemiosła, Kombatantów, Władz Miasta i Powiatu.
  Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

 1. W piątek /17.08/:
 • rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W niedzielę o godz. 8.30, a w dni powszednie o godz. 9.00.
 • przypada trzeci piątek miesiąca. Koronka i msza św. do Miłosierdzia Bożego
  o godz. 18.00.

 

 1. Piesza pielgrzymka Radomsko – Jasna Góra 24 – 27 SIERPNIA 2018r.

Jak co roku z naszego miasta i okolic Radomska organizujemy pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 24 – 27 sierpnia. Serdecznie  zapraszamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze” . W Parafii Św. Lamberta, zapisy od 6 do 22 sierpnia w zakrystii po mszy św. lub w godzinach urzędowania biura parafialnego, czyli od 10.00-12.00 /poniedziałek, środa i sobota/ i 16.00-17.00/wtorek, czwartek i piątek/ . Przy zapisie podajemy dane konieczne do ubezpieczenia: nazwisko i imię, adres zamieszkania, numer PESEL. Pielgrzym otrzyma identyfikator, czapkę pielgrzyma oraz ubezpieczenie (koszt 15 zł). Przypominamy, że każdy uczestnik pielgrzymki musi być obowiązkowo ubezpieczony, wymagają tego przepisy o ruchu drogowym. Pielgrzym powinien przy sobie posiadać dowód osobisty lub legitymację szkolną oraz osobiste leki. Ksiądz prowadzący nie odpowiada za nie zapisanych uczestników oraz za bagaże.  Można skorzystać z sakramentu pojednania w swojej parafii przed pielgrzymką lub w czasie pielgrzymki. 

     Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki: 24.08 godz. 5.30 w kościele św. Lamberta.

                                                                      

 1. Ogólnoradomszczańska pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach
  14 – 19 sierpnia br. Wyjazd autokarem we wtorek /14.08/ o godz. 8.00 z parafii św. Jadwigi Królowej, a powrót w niedzielę – 19.08 w godz. wieczornych. Koszt autokaru /zawiezienie i przywiezienie pielgrzymów/ oraz ubezpieczenia – 120zł od osoby /więcej informacji w gablocie parafialnej/.

 

 

 1. Witamy serdecznie Gości przybyłych do naszej Parafii.

Uczestnikom dzisiejszej liturgii mszalnej, wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien