Ogłoszenia

 

Wiadomości Duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 08.12.2019 r.


 1. Niedziela /08.12/:
 • przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto patronalne młodzieży żeńskiej. Po mszy św. o godz. 11.30 będziemy się łączyć w modlitwie z wiernymi w„Godzinie łaski” przed Najświętszym Sakramentem do godz. 13.00
 • dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Zbiórka ofiar do skarbon na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 • 16.00 na mszy św. poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych
 • 17.00 spotkanie formacyjne dla członkiń Żywego Różańca w kościele
 • 17.30 nabożeństwo różańcowe

 1. Msze święte roratnie:
 • dla starszych, codziennie o godz. 6.25
 • dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony.

 1. W piątek /13.12/ przypada 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. O godz. 18.00 uroczysta msza św. w Kolegiacie św. Lamberta i złożenie kwiatów pod tablicą pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy!

 1. W przyszłą niedzielę /15.12/:
 • taca inwestycyjna na potrzeby naszej parafii

 1. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczniemy 20 grudnia /piątek/; 21 grudnia /sobota/ spowiedź święta i odwiedziny chorych w domach od godz. 13.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej; zakończenie w niedzielę.  Program w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 1. Informujemy, że majątek należący do Parafii św. Lamberta oraz cały cmentarz Stary i Nowy jest ubezpieczony od ognia i innych żywiołów, od kradzieży z włamaniem i rabunku oraz odpowiedzialności cywilnej w ramach umowy generalnej zawartej przez Archidiecezję z Firmą Ubezpieczeniową. Ubezpieczenie powyższe nie obejmuje ochroną nagrobków należących do poszczególnych rodzin. Jedynym przypadkiem jest szkoda wyrządzona przez zarządzającego cmentarzem. Nagrobki należy ubezpieczyć indywidualnie w firmach ubezpieczeniowych.

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny w naszej parafii do domów roznosi pan Patryk Ptak oraz osoby ze wspólnot działających przy naszej parafii w obrębie swojego miejsca zamieszkania. W kościele: opłatki małe – 3 zł, duże – 7 zł oraz  świece „Caritas”- jako pomoc biednym, szczególnie dzieciom: małe – 7 zł., duże – 15 zł. Można je nabyć u siostry zakrystianki i pana kościelnego. Zapraszamy i zachęcamy do nabywania!

 1. Spotkania:     

 

KS. GRZEGORZ                                                  

kandydaci do bierzmowania – klasa VII SP,  cała grupa – wtorek 10 grudnia godz. 18.45 na salce na wikariacie

kandydaci do bierzmowania – klasa VIII SP, cała grupa – piątek 13 grudnia godz. 18.45 na salce na wikariacie 


 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien