Ogłoszenia

 

Wiadomości Duszpasterskie, Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 31.05.2020 r.


 1. Niedziela /31.05/:
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 • taca na seminarium

 1. W poniedziałek /01.06/ – drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła

Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Odpust w parafii NMP Matki Kościoła w Radomsku o godz. 18.00.


 1. W środę /03.06/ o godz. 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej

 1. W czwartek /04.06/ Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca

Msze święte i stosowne modlitwy o godz. 9.00. Pierwszopiątkowa spowiedź dla dzieci /szczególnie zapraszamy dzieci, które będą przeżywały w następną niedzielę rocznicę I Komunii świętej/ i młodzieży od godz. 16.00, natomiast msza św. z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 16.30. O godz. 18.00 msza św. o św. Ojcu Pio. Po mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio i spotkanie dla Czcicieli i Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. W sobotę o godz. 8.30 Godzinki ku czci N.M.P. Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu N.M.P. o godz. 9.00 z udziałem Członków Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i Bractwa Szkaplerza Świętego. 


 1. W przyszłą niedzielę /07.06/:
 • Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej
 • rocznica I Komunii św. na Mszy św. o 10.00 /kto z rodziców będzie miał życzenie, zapraszamy na spowiedź w I piątek miesiąca lub w inny dzień i przyjście z dzieckiem na mszę św. w przyszłą niedzielę/
 • odpust w Kietlinie – suma o godz. 12.00
 • 17.30 – nieszpory w wigilię św. Jadwigi Królowej – Patronki Miasta Radomska i msza św. w intencji mieszkańców miasta. Po mszy św. złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jadwigi na Placu 3-go Maja. Zapraszamy!

 1. Codziennie o godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem czerwcowym. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

 1. Spotkania:                       

KS. DARIUSZ

 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej w czwartek /04.06/ o godzinie 18.45 w salce na wikariacie

ZARZĄDZENIE W SPRAWIE ZMIANY DOTYCHCZASOWYCH PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ NA CZAS EPIDEMII

Biorąc pod uwagę ogłoszone w dniu 27 maja br. decyzje władz państwowych, ks. abp Wacław Depo postanawia, co następuje:

 1. Od niedzieli, 31 maja br. (włącznie), odwołuje się ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną dnia 24 marca 2020 r. z tym, że udziela się zwolnienia od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji, wszystkim, którzy czują obawę przez zarażeniem.
 2. Zgodnie z informacją Rządu RP, od dnia 30 maja br. znosi się obostrzenia dotyczące liczebności wiernych w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W kościołach wierni muszą zasłaniać usta i nos oraz zachowywać pomiędzy sobą właściwy dystans.
 3. Procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy należy zorganizować tylko i wyłącznie wokół kościoła, w obrębie placu przykościelnego. W parafii św. Lamberta w Uroczystość Bożego Ciała Msza święta z procesją o godz. 11.30.
 4. Większość spotkań formacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych została zawieszona od połowy marca. W obliczu łagodzenia obostrzeń rządowych, ale przede wszystkim, w trosce o rozwój duchowy wiernych, wracamy przynajmniej częściowo do spotkań formacyjnych, zwłaszcza dla grup dorosłych i starszej młodzieży /informacje będą sukcesywnie przekazywane osobom i grupom zainteresowanym na stronie internetowej i w gablocie parafialnej/.
 5. Powracamy do pierwszopiątkowych odwiedzin chorych /prosimy rodziny tych osób, aby poinformować, czy życzą sobie odwiedzin i czy są w ogóle możliwe – tel. 505606948/

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien