Ogłoszenia

 

Wiadomości Duszpasterskie, III Niedziela Zwykła, 26.01.2020 r.


 1. Niedziela /26.01/ obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

Papież Franciszek w liście Apostolskim APERUIT ILLIS z 30.09.2019 roku pisze: „Ustanawiam zatem III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. (…) Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.”


 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską.

Pragniemy podziękować wszystkim rodzinom naszej parafii, które przyjęły kapłana po kolędzie, za życzliwość i miłą atmosferę. Bóg zapłać za złożone ofiary z racji kolędy.


 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

O godz. 8.30 Godzinki ku czci N.M.P. Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu N.M.P. o godz. 9.00 z udziałem Członków Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego i Bractwa Szkaplerza Świętego.


 1. W przyszłą niedzielę /02.02./
 • przypada 8 rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi Metropolity Archidiecezji Częstochowskiej Ks. Arcybiskupa dra Wacława Depo. Osobę naszego arcybiskupa otoczmy naszymi modlitwami.
 • będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przypominamy o przyniesieniu gromnic do poświęcenia. Gromnice będzie można nabyć w zakrystii przed mszą św. Od 1997 r. 2 lutego, Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Odbędzie się zbiórka pieniężna do skarbon na potrzeby zakonów klauzurowych. W naszej Archidiecezji takie klasztory znajdują się w Świętej Annie, Wieluniu i Częstochowie.
 • rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej z Lourdes, przed Światowym Dniem Chorego, w dni powszednie o godz. 9.00, a w niedzielę o godz. 8.30.
 • 17.30 nabożeństwo adoracyjne N.S. z racji I niedzieli miesiąca.

 1. Taca inwestycyjna na potrzeby naszej parafii – I/2020 – 6325,00 złotych. 

 1. SPOTKANIA:

KS. Dariusz

 • młodzież do bierzmowania ze szkoły średniej /cała grupa/ – piątek /31.01/ godz. 18.45 na salce.

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien