I Komunia Święta

OBRAZKI KOMUNIJNE

– Koszt obrazka – 30 zł
– Do końca lutego proszę dokonać wpłaty u przedstawicieli grup 1 lub 2.
– W marcu przedstawicieli grup proszę o przekazanie listy.
– Rodzice, którzy nie dokonają wpłaty do końca lutego, mogą nabyć obrazek we własnym zakresie.


Proszę sprawdzić czy dziecko jest wpisane do właściwej grupy oraz czy nie ma błędów w imieniu lub nazwisku.
Uwagi proszę wysyłać pod adres: internetowalekcjareligii@gmail. com

Grupa 1

  1. Bogacz Piotr
  2. Bugaj Katarzyna
  3. Chruszcz Wojciech
  4. Domińczyk Klaudia
  5. Gawlikowska Anna
  6. Gonera Piotr
  7. Hofman Aleksander
  8. Hurko Tamara
  9. Jabłoński Eryk
  10. Kański Aleksander
  11. Kądzielski Antoni
  12. Kluza Marcel
  13. Kopeć Alicja
  14. Korgól Gabriela
  15. Kościelniak Daniel
  16. Kowalska Lena
  17. Łengowik Liliana
  18. Łukasik Maciej
  19. Majchrzak Nadia
  20. Misterkiewicz Patrycja
  21. Niedźwiedzki Oskar
  22. Olszewski Tomasz
  23. Osumek Lena
  24. Piwowarczyk Aleksander
  25. Rajchert Maria
  26. Sikora Lena
  27. Sztandera Jakub
  28. Szydziak Szymon
  29. Ściubak Natalia
  30. Tlałka Szymon
  31. Tokarski Szymon
  32. Wasiuta Michał
  33. Woźniak Roksana
  34. Wróblewska Wiktoria
  35. Odzimek Szymon

Grupa 2

  1. Adamska Lena
  2. Camière Konstancja
  3. Chądzyńska Amelia
  4. Chrzanowska Zofia
  5. Czechowski Jakub
  6. Dabryłka Tymoteusz
  7. Drozdek Oliwia
  8. Filipek Igor
  9. Garbiec Amelia
  10. Hemerling Borys
  11. Hemerling Igor
  12. Jakubowska Nikola
  13. Jakubowski Filip
  14. Janowska Amelia
  15. Kałużyńska Natalia
  16. Kewin Strzałka
  17. Kłych Filip
  18. Kowalczyk Jakub
  19. Kowalska Zuzanna
  20. Kozieł Miłosz
  21. Kozłowski Piotr
  22. Krawczyk Marcin
  23. Krawczykowska Lena
  24. Krzywiecki Kacper
  25. Kubiczek Amelia
  26. Kucharska Noemi
  27. Latosiński Mateusz
  28. Leszczyńska Wiktoria
  29. Lisowska Aleksandra
  30. Łyś Iga
  31. Majewski Paweł
  32. Nowakowski Kacper
  33. Osumek Kajetan
  34. Pokora Milena
  35. Rutkowska Julia
  36. Skalska Nadia
  37. Stalka Kaja
  38. Stalka Nadia
  39. Starostecki Maciej
  40. Sztuka Amelia
  41. Szymich Oliwia
  42. Trzęsimiech Amelia
  43. Wachniak Szymon
  44. Wiśniewski Bartłomiej
  45. Wlaźlak Igor
  46. Zygała Izabela

UWAGI OGÓLNE

– Dzieci do I Komunii Świętej przystępują w klasie trzeciej szkoły podstawowej.
– Aby zgłosić dziecko do grupy komunijnej należy wypełnić odpowiednią deklarację, którą można odebrać w zakrystii, kancelarii lub wydrukować samodzielnie: pdf doc
– Składając wypełnioną deklarację, należy okazać metrykę chrztu dziecka.
– Deklarację należy złożyć do końca września wyłącznie u księdza odpowiedzialnego za przygotowania.
– Na początku września jest ogłaszany termin pierwszego spotkania organizacyjnego dla rodziców.

Terminy uroczystości komunijnych
– Komunia Grupa I (PSP nr 9 i 1) – 2 niedziela maja, godz. 10.00 – 12 maja 2024 r.
– Komunia Grupa II (PSP nr 4 i 2) – 4 niedziela maja, godz. 10.00 – 26 maja 2024 r.


OGŁOSZENIA

* Odpowiedzialny za przygotowania: Ks. Dariusz Pilarski
* Na pierwsze spotkanie proszę przynieść wypełnioną deklaracje, zwłaszcza część dotyczącą chrztu. Deklaracje należy składać wyłącznie u księdza odpowiedzialnego za przygotowania.
* Rzeczy związane z przygotowaniem do I Komunii należy nabyć we własnym zakresie: książeczkę do nabożeństwa, różaniec, medalik, krzyżyk (do pokoju dziecka).
* Książeczka do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych obowiązująca w Diecezji Częstochowskiej: „Boży Baranek” wydawnictwo Regina Poloniae
* Modlitwy do nauczenia z książeczki ” Boży Baranek”.
* Stroje pierwszokomunijne dla dzieci wybierają i przygotowują rodzice.
* Uroczystość komunijna odbywa się według następującego planu: godz. 10.00 – rozpoczęcie w kościele > Msza św. > poświecenie i rozdanie pamiątek I Komunii (obrazków) > zdjęcie grupowe.
* Uroczystość w kościele może fotografować tylko jedna, wybrana przez rodziców firma fotograficzna. W kościele zdjęcia tyko podczas Mszy św. i zbiorowe po Mszy św.
* Pieśni podczas uroczystości komunijnej: Oto jest dzień / Ofiaruję Tobie Panie mój / Pan Jezus już się zbliża / Sercem kocham Jezusa / Spotkał mnie dziś Pan


TERMINY SPOTKAŃ 2023 r.

4 IX – godz. 18.45 – Spotkanie organizacyjne z rodzicami w kościele

24 IX – godz. 16.00 – Poświęcenie książeczek do nabożeństwa

25 IX – godz. 18.45 – Spotkanie organizacyjne z rodzicami w kościele

1 X – godz. 16.00 – Poświęcenie różańców – przygotowanie liturgii: p. Jolanta

3 XII – godz. 16.00 – Poświęcenie medalików – przygotowanie liturgii: s. Maria

TERMINY SPOTKAŃ 2024 r.

7 I – godz. 16.00 – Poświęcenie świec – przygotowanie liturgii: p. Jolanta

18 II – godz. 16.00 – Poświęcenie krzyżyków – przygotowanie liturgii: s. Maria

11 III – godz. 18.45 – Spotkanie organizacyjne z rodzicami w kościele

29 IV – godz. 18.45 – Spotkanie organizacyjne z rodzicami w kościele

GRUPA 1

6,7,9,10 V – godz. 18.45 – Próba do I Komunii

11 V – godz. 10.00 – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź

12 V – godz. 10.00 – I Komunia św.

13 – 17 V – godz. 18.00 – Biały tydzień

GRUPA 2

20,21,23,24 V – godz. 18.45 – Próba do I Komunii

25 V – godz. 10.00 – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź

26 V – godz. 10.00 – I Komunia św.

27 – 29 V – godz. 18.00 – Biały tydzień

GRUPA 1 i 2

30 V – godz. 10.00 – Boże Ciało