OBRAZKI KOMUNIJNE
– Koszt obrazka – 30 zł
– Do końca lutego proszę dokonać wpłaty u przedstawicieli grup 1 lub 2.
– W marcu przedstawicieli grup proszę o przekazanie listy.
– Rodzice, którzy nie dokonają wpłaty do końca lutego, mogą nabyć obrazek we własnym zakresie.
Proszę sprawdzić czy dziecko jest wpisane do właściwej grupy oraz czy nie ma błędów w imieniu lub nazwisku.
Uwagi proszę wysyłać pod adres: internetowalekcjareligii@gmail. com
Grupa 1
- Bogacz Piotr
- Bugaj Katarzyna
- Chruszcz Wojciech
- Domińczyk Klaudia
- Gawlikowska Anna
- Gonera Piotr
- Hofman Aleksander
- Hurko Tamara
- Jabłoński Eryk
- Kański Aleksander
- Kądzielski Antoni
- Kluza Marcel
- Kopeć Alicja
- Korgól Gabriela
- Kościelniak Daniel
- Kowalska Lena
- Łengowik Liliana
- Łukasik Maciej
- Majchrzak Nadia
- Misterkiewicz Patrycja
- Niedźwiedzki Oskar
- Olszewski Tomasz
- Osumek Lena
- Piwowarczyk Aleksander
- Rajchert Maria
- Sikora Lena
- Sztandera Jakub
- Szydziak Szymon
- Ściubak Natalia
- Tlałka Szymon
- Tokarski Szymon
- Wasiuta Michał
- Woźniak Roksana
- Wróblewska Wiktoria
- Odzimek Szymon
Grupa 2
- Adamska Lena
- Camière Konstancja
- Chądzyńska Amelia
- Chrzanowska Zofia
- Czechowski Jakub
- Dabryłka Tymoteusz
- Drozdek Oliwia
- Filipek Igor
- Garbiec Amelia
- Hemerling Borys
- Hemerling Igor
- Jakubowska Nikola
- Jakubowski Filip
- Janowska Amelia
- Kałużyńska Natalia
- Kewin Strzałka
- Kłych Filip
- Kowalczyk Jakub
- Kowalska Zuzanna
- Kozieł Miłosz
- Kozłowski Piotr
- Krawczyk Marcin
- Krawczykowska Lena
- Krzywiecki Kacper
- Kubiczek Amelia
- Kucharska Noemi
- Latosiński Mateusz
- Leszczyńska Wiktoria
- Lisowska Aleksandra
- Łyś Iga
- Majewski Paweł
- Nowakowski Kacper
- Osumek Kajetan
- Pokora Milena
- Rutkowska Julia
- Skalska Nadia
- Stalka Kaja
- Stalka Nadia
- Starostecki Maciej
- Sztuka Amelia
- Szymich Oliwia
- Trzęsimiech Amelia
- Wachniak Szymon
- Wiśniewski Bartłomiej
- Wlaźlak Igor
- Zygała Izabela
UWAGI OGÓLNE
– Dzieci do I Komunii Świętej przystępują w klasie trzeciej szkoły podstawowej.
– Aby zgłosić dziecko do grupy komunijnej należy wypełnić odpowiednią deklarację, którą można odebrać w zakrystii, kancelarii lub wydrukować samodzielnie: pdf doc
– Składając wypełnioną deklarację, należy okazać metrykę chrztu dziecka.
– Deklarację należy złożyć do końca września wyłącznie u księdza odpowiedzialnego za przygotowania.
– Na początku września jest ogłaszany termin pierwszego spotkania organizacyjnego dla rodziców.
Terminy uroczystości komunijnych
– Komunia Grupa I (PSP nr 9 i 1) – 2 niedziela maja, godz. 10.00 – 12 maja 2024 r.
– Komunia Grupa II (PSP nr 4 i 2) – 4 niedziela maja, godz. 10.00 – 26 maja 2024 r.
OGŁOSZENIA
* Odpowiedzialny za przygotowania: Ks. Dariusz Pilarski
* Na pierwsze spotkanie proszę przynieść wypełnioną deklaracje, zwłaszcza część dotyczącą chrztu. Deklaracje należy składać wyłącznie u księdza odpowiedzialnego za przygotowania.
* Rzeczy związane z przygotowaniem do I Komunii należy nabyć we własnym zakresie: książeczkę do nabożeństwa, różaniec, medalik, krzyżyk (do pokoju dziecka).
* Książeczka do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych obowiązująca w Diecezji Częstochowskiej: „Boży Baranek” wydawnictwo Regina Poloniae
* Modlitwy do nauczenia z książeczki ” Boży Baranek”.
* Stroje pierwszokomunijne dla dzieci wybierają i przygotowują rodzice.
* Uroczystość komunijna odbywa się według następującego planu: godz. 10.00 – rozpoczęcie w kościele > Msza św. > poświecenie i rozdanie pamiątek I Komunii (obrazków) > zdjęcie grupowe.
* Uroczystość w kościele może fotografować tylko jedna, wybrana przez rodziców firma fotograficzna. W kościele zdjęcia tyko podczas Mszy św. i zbiorowe po Mszy św.
* Pieśni podczas uroczystości komunijnej: Oto jest dzień / Ofiaruję Tobie Panie mój / Pan Jezus już się zbliża / Sercem kocham Jezusa / Spotkał mnie dziś Pan
TERMINY SPOTKAŃ 2023 r.
4 IX – godz. 18.45 – Spotkanie organizacyjne z rodzicami w kościele
24 IX – godz. 16.00 – Poświęcenie książeczek do nabożeństwa
25 IX – godz. 18.45 – Spotkanie organizacyjne z rodzicami w kościele
1 X – godz. 16.00 – Poświęcenie różańców – przygotowanie liturgii: p. Jolanta
3 XII – godz. 16.00 – Poświęcenie medalików – przygotowanie liturgii: s. Maria
TERMINY SPOTKAŃ 2024 r.
7 I – godz. 16.00 – Poświęcenie świec – przygotowanie liturgii: p. Jolanta
18 II – godz. 16.00 – Poświęcenie krzyżyków – przygotowanie liturgii: s. Maria
11 III – godz. 18.45 – Spotkanie organizacyjne z rodzicami w kościele
29 IV – godz. 18.45 – Spotkanie organizacyjne z rodzicami na salce
GRUPA 1
6,7,9,10 V – godz. 18.45 – Próba do I Komunii
11 V – godz. 10.00 – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź
12 V – godz. 10.00 – I Komunia św.
13 – 17 V – godz. 18.00 – Biały tydzień
GRUPA 2
20,21,23,24 V – godz. 18.45 – Próba do I Komunii
25 V – godz. 10.00 – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź
26 V – godz. 10.00 – I Komunia św.
27 – 29 V – godz. 18.00 – Biały tydzień
GRUPA 1 i 2
30 V – godz. 10.00 – Boże Ciało